Program „Opieka wytchnieniowa - edycja 2021”

"PROGRAM OPIEKA WYTCHNIENIOWA - edycja 2021"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie rozważa możliwość przystąpienia
w roku 2021 do Programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2021”, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego.

Program „Opieka wytchnieniowa” jest adresowany do  osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz  dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności,  których członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę, wymagają wsparcia w postaci doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opieki nad tym osobami.

MOPS rozważa wsparcie  poprzez świadczenie usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej.      

Mając na względzie powyższe zwracamy się do osób zainteresowanych tą formą wsparcia o zgłaszanie takiej potrzeby w terminie do 5 stycznia 2021 r. do pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrągowie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 89 741 34 42 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę w roku 2021 i aplikowanie o środki finansowe na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa”.

Ważne strony gdzie można uzyskać informację:

https://www.gov.pl/web/rodzina

http://www.niepelnosprawni.gov.pl/a,1178,komunikat-o-zmianie-programu-oraz-o-publikacji-listy-rekomendowanych-wnioskow-w-ramach-programu-opieka-wytchnieniowa-edycja-2021

 plakat opieka wytchnieniowa 2021