Najnowsze

Dom Dziennego Pobytu


 Pokaz modyDom Dziennego Pobytu w Mrągowie działa od 17 lat w strukturze organizacyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrągowie.

Codziennie w dni robocze można uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych i rozrywkowych prowadzonych przez instruktora terapii zajęciowej na świetlicy, bądź w ogrodzie. Na świetlicy dysponujemy 50 miejscami.

W 1999 roku powstał zespół wokalno-artystyczny Nasz Dom, który tworzą uzdolnieni, pełni życia i poczucia humoru pensjonariusze. Zespół corocznie przygotowuje kilka nowych programów, które prezentuje na wielu imprezach organizowanych w naszym Ośrodku i na terenie Mrągowa.

 
W przedszkolach i podczas Spartakiad dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych graliśmy różne bajki, m.in. Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, baśń o smoku i rycerzu Dwie Dorotki, Książę Kopciuch. Tradycją stały się spotkania z dziećmi z okazji Andrzejek, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Dziecka, Świąt Bożego Narodzenie i Wielkanocy. W ciągu roku organizujemy wiele zabaw tanecznych, ognisk, wycieczek.

Od wielu lat spotykamy się z dziećmi z DPS dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie razem się bawimy, wystawimy nasze przedstawienia, wspólnie tworzymy prace artystyczne.

W miarę naszych możliwości bierzemy udział w imprezach organizowanych dla Dziennych Domów Pobytu w naszym województwie.

W DDP prowadzimy również działalność usługową:

  1. Usługi krawieckie
  2. Wydajemy dla potrzebujących odzież używaną i meble.
W DDP działa również kuchnia, gdzie przygotowuje się przeciętnie 140 obiadów dziennie, wydawanych na stołówce i donoszonych do domów obłożnie chorych.Galeria zdjęć

>

 
 
>